Tweet
Post
Sms
Washington 3A State Tournament
SBLive
Round of 16
Nov 16 - 17
Quarterfinals
Nov 23 - 24
Semifinals
Dec 01
Finals
Dec 08
  • Game 1
    Nov. 16, 1:00 AM 
    Game 1Nov 16
    16
    Kelso
    Kelso Hilanders
    Kelso, WA
    0
    1
    O'Dea
    O'Dea Fighting Irish
    Seattle, WA
    35
    Final
  • Game 2
    Nov. 16, 3:00 AM 
    Game 2Nov 16
    9
    Peninsula
    Peninsula Seahawks
    Gig Harbor, WA
    20
    8
    Mt. Spokane
    Mt. Spokane Wildcats
    Mead, WA
    49
    Final
    Joe Albi Stadium
  • Game 3
    Nov. 17, 3:00 AM 
    Game 3Nov 17
    13
    Garfield
    Garfield Bulldogs
    Seattle, WA
    0
    4
    Bethel
    Bethel Braves
    Spanaway, WA
    21
    Final
    Art Crate Field
  • Game 4
    Nov. 16, 9:00 PM 
    Game 4Nov 16
    12
    Yelm
    Yelm Tornados
    Yelm, WA
    34
    5
    Kennewick
    Kennewick Lions
    Kennewick, WA
    35
    Final
    Lampson Stadium
  • Game 5
    Nov. 16, 3:30 AM 
    Game 5Nov 16
    15
    Squalicum
    Squalicum Storm
    Bellingham, WA
    14
    2
    Eastside Catholic
    Eastside Catholic Crusaders
    Sammamish, WA
    55
    Final
    Memorial Stadium
  • Game 6
    Nov. 16, 3:00 AM 
    Game 6Nov 16
    10
    Lakes
    Lakes Lancers
    Lakewood, WA
    14
    7
    Bellevue
    Bellevue Wolverines
    Bellevue, WA
    24
    Final
  • Game 7
    Nov. 16, 3:00 AM 
    Game 7Nov 16
    14
    Seattle Prep
    Seattle Prep Panthers
    Seattle, WA
    28
    3
    Lincoln
    Lincoln Abes
    Tacoma, WA
    49
    Final
  • Game 8
    Nov. 16, 2:00 AM 
    Game 8Nov 16
    11
    Prairie
    Prairie Falcons
    Vancouver, WA
    30
    6
    Marysville-Pilchuck
    Marysville-Pilchuck Tomahawks
    Marysville, WA
    37
    Final
  • Game 9
    Nov. 23, 3:00 AM 
    Game 9Nov 23
    8
    Mt. Spokane
    Mt. Spokane Wildcats
    Mead, WA
    3
    1
    O'Dea
    O'Dea Fighting Irish
    Seattle, WA
    10
    Final
  • Game 10
    Nov. 24, 2:00 AM 
    Game 10Nov 24
    5
    Kennewick
    Kennewick Lions
    Kennewick, WA
    21
    4
    Bethel
    Bethel Braves
    Spanaway, WA
    20
    Final
  • Game 11
    Nov. 24, 12:00 AM 
    Game 11Nov 24
    7
    Bellevue
    Bellevue Wolverines
    Bellevue, WA
    21
    2
    Eastside Catholic
    Eastside Catholic Crusaders
    Sammamish, WA
    50
    Final
  • Game 12
    Nov. 23, 9:00 PM 
    Game 12Nov 23
    6
    Marysville-Pilchuck
    Marysville-Pilchuck Tomahawks
    Marysville, WA
    21
    3
    Lincoln
    Lincoln Abes
    Tacoma, WA
    56
    Final
  • Game 13
    Dec. 1, 3:00 AM 
    Game 13Dec 1
    5
    Kennewick
    Kennewick Lions
    Kennewick, WA
    7
    1
    O'Dea
    O'Dea Fighting Irish
    Seattle, WA
    29
    Final
    Pop Keeney Stadium
  • Game 14
    Nov. 30, 9:00 PM 
    Game 14Nov 30
    3
    Lincoln
    Lincoln Abes
    Tacoma, WA
    21
    2
    Eastside Catholic
    Eastside Catholic Crusaders
    Sammamish, WA
    34
    Final
    Sammamish High School
  • Game 15
    Dec. 8, 3:00 AM 
    Game 15Dec 8
    2
    Eastside Catholic
    Eastside Catholic Crusaders
    Sammamish, WA
    20
    1
    O'Dea
    O'Dea Fighting Irish
    Seattle, WA
    12
    Final
    Puyallup, WA