Tweet
Post
Sms
Washington 2A State Tournament
SBLive
Round of 16
Nov 16 - 17
Quarterfinals
Nov 23 - 24
Semifinals
Dec 01
Finals
Dec 08
  • Game 1
    Nov. 16, 3:00 AM 
    Game 1Nov 16
    16
    Franklin Pierce
    Franklin Pierce Cardinals
    Tacoma, WA
    7
    1
    Tumwater
    Tumwater Thunderbirds
    Tumwater, WA
    56
    Final
  • Game 2
    Nov. 16, 3:00 AM 
    Game 2Nov 16
    9
    North Kitsap
    North Kitsap Vikings
    Poulsbo, WA
    0
    8
    Archbishop Murphy
    Archbishop Murphy Wildcats
    Everett, WA
    46
    Final
  • Game 3
    Nov. 16, 11:00 PM 
    Game 3Nov 16
    13
    Ellensburg
    Ellensburg Bulldogs
    Ellensburg, WA
    15
    4
    Hockinson
    Hockinson Hawks
    Brush Prairie, WA
    21
    Final
    Battle Ground Stadium
  • Game 4
    Nov. 16, 3:00 AM 
    Game 4Nov 16
    12
    Sequim
    Sequim Wolves
    Sequim, WA
    12
    5
    Lakewood
    Lakewood Cougars
    Arlington, WA
    38
    Final
  • Game 5
    Nov. 16, 3:00 AM 
    Game 5Nov 16
    15
    Ridgefield
    Ridgefield Spudders
    Ridgefield, WA
    21
    2
    Steilacoom
    Steilacoom Sentinels
    Steilacoom, WA
    42
    Final
  • Game 6
    Nov. 16, 9:00 PM 
    Game 6Nov 16
    10
    Eatonville
    Eatonville Cruisers
    Eatonville, WA
    23
    7
    Prosser
    Prosser Mustangs
    Prosser, WA
    41
    Final
  • Game 7
    Nov. 17, 1:30 AM 
    Game 7Nov 17
    14
    Othello
    Othello Huskies
    Othello, WA
    14
    3
    Lynden
    Lynden Lions
    Lynden, WA
    41
    Final
    Civic Stadium
  • Game 8
    Nov. 16, 10:00 PM 
    Game 8Nov 16
    11
    Washougal
    Washougal Panthers
    Washougal, WA
    14
    6
    Clarkston
    Clarkston Bantams
    Clarkston, WA
    13
    Final
  • Game 9
    Nov. 23, 9:00 PM 
    Game 9Nov 23
    8
    Archbishop Murphy
    Archbishop Murphy Wildcats
    Everett, WA
    0
    1
    Tumwater
    Tumwater Thunderbirds
    Tumwater, WA
    48
    Final
  • Game 10
    Nov. 24, 12:00 AM 
    Game 10Nov 24
    5
    Lakewood
    Lakewood Cougars
    Arlington, WA
    28
    4
    Hockinson
    Hockinson Hawks
    Brush Prairie, WA
    29
    Final
  • Game 11
    Nov. 23, 3:00 AM 
    Game 11Nov 23
    7
    Prosser
    Prosser Mustangs
    Prosser, WA
    15
    2
    Steilacoom
    Steilacoom Sentinels
    Steilacoom, WA
    48
    Final
  • Game 12
    Nov. 23, 10:00 PM 
    Game 12Nov 23
    11
    Washougal
    Washougal Panthers
    Washougal, WA
    26
    3
    Lynden
    Lynden Lions
    Lynden, WA
    29
    Final
  • Game 13
    Dec. 1, 12:00 AM 
    Game 13Dec 1
    4
    Hockinson
    Hockinson Hawks
    Brush Prairie, WA
    7
    1
    Tumwater
    Tumwater Thunderbirds
    Tumwater, WA
    55
    Final
    Tumwater High School
  • Game 14
    Nov. 30, 11:00 PM 
    Game 14Nov 30
    3
    Lynden
    Lynden Lions
    Lynden, WA
    0
    2
    Steilacoom
    Steilacoom Sentinels
    Steilacoom, WA
    42
    Final
    Mt. Tahoma high School
  • Game 15
    Dec. 8, 12:00 AM 
    Game 15Dec 8
    2
    Steilacoom
    Steilacoom Sentinels
    Steilacoom, WA
    34
    1
    Tumwater
    Tumwater Thunderbirds
    Tumwater, WA
    48
    Final