The matchups for the 2019 CIF Regional Football Championship Bowl Games have been set. The regional bowl games will be held Friday and Saturday at select host sites across the state.

Here’s the full regional bowl schedule and brackets for every division.

OPEN DIVISION

De La Salle (12-1) vs. St. John Bosco (12-1) at Cerritos College, Dec. 14 @ 8 p.m.

Note: The CIF determined De La Salle and St. John Bosco to be the two best teams in the state. They will automatically advance to the Open Division State Championship Bowl Game.

DIVISION 1-AA BRACKET

North: Central, Fresno (13-0) at Oak Ridge (11-2), Friday, Dec. 6 @ 7:30 p.m.



South: Sierra Canyon (13-1) at Helix (11-1), Friday, Dec. 6 @ 7:30 p.m.

DIVISION 1-A BRACKET

North: San Joaquin Memorial (12-1) at Serra, San Mateo (12-1) – Saturday, Dec. 7 at Noon

South: Oceanside (11-3) vs. Corona del Mar (14-0) at Newport Harbor HS – Saturday, Dec. 7 at 6:00 p.m.

DIVISION 2–AA BRACKET

North: Elk Grove (10-4) at Clayton Valley Charter (8-5) – Friday, Dec. 6 at 7:30 p.m.

South: Aquinas (12-2) at San Juan Hills (11-3) – Friday, Dec. 6 at 7:30 p.m.

DIVISION 2–A BRACKET

North: Manteca (11-2) at McClymonds (10-0) – Saturday, Dec. 7 at 6:00 p.m.

South: Pacifica, Oxnard (13-1) at Birmingham (8-4) – Saturday, Dec. 7 at 6:00 p.m.


DIVISION 3–AA BRACKET

North: Los Gatos (12-1) at Cardinal Newman (12-1) – Friday, Dec. 6 at 7:30 p.m.

South: Temecula Valley (12-2) at El Camino, Oceanside (8-6) – Friday, Dec. 6 at 7:30 p.m.

DIVISION 3–A BRACKET

North: Rancho Cotate (10-3) at Sierra, Manteca (11-3) – Saturday, Dec. 7 at 6:00 p.m.

South: Sunny Hills (12-2) at Bakersfield Christian (10-3) – Saturday, Dec. 7 at 6:00 p.m.

DIVISION 4–AA BRACKET

North: Sutter (12-1) at Ripon (12-1) – Friday, Dec. 6 at 7:30 p.m.

South: Selma (11-2) vs. Highland, Palmdale (11-3) at Antelope Valley College – Friday, Dec. 6 at 7:30 p.m.

DIVISION 4–A BRACKET

North: Escalon (12-1) at Pleasant Valley (7-5) – Saturday, Dec. 7 at 6:00 p.m.



South: La Jolla (9-4) vs. Marina, Huntington Beach (12-2) at Westminster HS – Saturday, Dec. 7 at 6:00 p.m.

DIVISION 5–AA BRACKET

North: Del Norte, Crescent City (12-2) at Kings Academy (10-3) – Friday, Dec. 6 at 7:30 p.m.

South: Serra, San Diego (11-2) at El Monte (14-0) – Friday, Dec. 6 at 7:30 p.m.

DIVISION 5–A BRACKET

North: Milpitas (7-6) at Caruthers (13-1) – Saturday, Dec. 7 at 6:00 p.m.

South: Reseda (10-3) vs. Esperanza (10-4) at Yorba Linda HS – Saturday, Dec. 7 at 6:00 p.m.

DIVISION 6–AA BRACKET

North: St. Bernard’s, Eureka (10-3) vs. East Nicolaus (12-1) at River Valley HS – Friday, Dec. 6 at 7:30 p.m.

South: Canoga Park (12-2) at South, Torrance (10-4) – Friday, Dec. 6 at 7:30 p.m.


DIVISION 6–A BRACKET

North: Salesian, Richmond (11-2) at Santa Cruz (10-3) – Saturday, Dec. 7 at 6:00 p.m.

South: Bishop Union (12-2) – Bye

DIVISION 7–AA BRACKET

North: Lincoln, San Francisco (10-1) vs. Mariposa (8-4) at Golden Valley HS – Friday, Dec. 6 at 7:30 p.m.

South: Gardena (10-4) at Francis Parker (8-5) – Friday, Dec. 6 at 7:30 p.m.

Leave a Reply

%d bloggers like this: